1. ZNAMENIE: POTKAN/KRYSA

dao=cesta

ČÍNSKY HOROSKOP A ZNAMENIE POTKANA/KRYSY

Pozemská vetva: Zi (子)
Obdobie dňa: 23:00-01:00 (polnoc, prelom noci a dňa)
Smer: sever
Prirodzený prvok znamenia: voda YANG
Kompatibilné znamenia: Drak, Opica
Tajný priateľ: Byvol
Nekompatibilné znamenie: Kôň, Ovca/Koza, Zajac/Králik

Krysa rozhodne patrí k najinteligentnejším a najživotaschopnejším zvieratám zverokruhu. Je úspešná, šikovná, rýchla, zvedavá, charizmatická, ale často uprednostňuje svoje vlastné záujmy ako v sociálnej, tak aj v profesnej oblasti. Krysu často najviac motivujú peniaze a majetok.

Tiež je milá, sympatická, optimistická a energická. Napriek svojej vrodenej empatii je tvrdohlavá a neústupná. Je vtipná a zábavná, často až ironická. Má vynikajúce presvedčovacie schopnosti a ostrý jazyk. Máva vysoké nároky a to v každej oblasti. 

Má dobre rozvinutú fantáziu a tvorivý potenciál. Nevyhýba sa ani radovánkám a zmyslovým pôžitkom. Môže mať sklon k sentimentalite. Rada sa obklopuje vecami, často schováva všetko možné. 

Je starostlivá voči svojim blízkym a tým, ktorých považuje za svojich priateľov. Uprednostňuje pokojný, pokľudný život v kruhu rodiny, no i tu si ponecháva časť svojej autonómie a nezávislosti. Napriek svojej zdanlivej slabostidobrú výdrž a vytrvalosť a dožíva sa vysokého veku.

Vďaka svojej nezávislosti a kreativite sú pre ňu vhodné tvorivé pracovné miesta. Bývajú z nich úspešní autori, redaktori a umelci. Uplatnenie tiež nachádzajú ako inžinieri a architekti, a to vďaka svojmu citu pre detaily.

KRYSA JE SYMBOLOM ÚSPECHU

V čínskej kultúre je Krysa symbolom bohatstva a prebytku, ale aj šikovnosti a životaschopnosti. Kvôli jej reprodukčnej schopnosti sa k nej manželské páry často modlili za splodenie potomka.

Je symbolom nezávislosti, podnikavosti a úspechu. Oproti ostatným znameniam vyniká vynaliezavosťou a prispôsobivosťou ale aj konkurencieschopnosťou, dravosťouagresivitou. Dokáže si nájsť cestu z problémov a prispôsobiť sa aj menej priaznivým podmienkam. Tiež symbolizuje šťastie v prirodzenom plynutí času života.

Preto je rok Krysy často považovaný za najúspešnejší  rok celého dvanásťročia. Kovová Krysa vďaka svojej inteligencii, presvedčivosti, šarmu a rivalite prinesie úspech v láske, v kariére aj v podnikaní.

MÁ SILNÉ AJ SLABÉ STRÁNKY

je inteligentná, vynaliezavá, prispôsobivá, životaschopná, konkurencieschopná, podnikavá, nezávislá, úspešná, šikovná, rýchla, zvedavá, charizmatická, milá, sympatická, šarmantná, optimistická, energická, empatická, starostlivá, vtipná, zábavná, má presvedčovacie schopnosti, má rozvinutú fantáziu a tvorivý potenciál, cit pre detaily, má výdrž a vytrvalosť, dožíva sa vysokého veku…

uprednostňuje svoje vlastné záujmy, motivujú ju peniaze a majetok, je autonómna, tvrdohlavá a neústupná, dravá agresívna, ironická, má ostrý jazyk, má vysoké nároky, je rivalka, nevyhýba sa radovánkám a zmyslovým pôžitkom, rada sa obklopuje rôznymi vecami, je sentimentálna…

Máme „päť druhov Krýs“:

Typ prasaťaRoky vládyCharakteristika prasaťa
Drevená Krysa1924, 1984, 2044Drevené Krysy sú nadané a talentované. Bývajú neústupné, odhodlané a vždy dokončujú to, čo raz začali.
Ohnivá Krysa1936, 1996Ohnivé Krysy mávajú silne vyvinutú inteligenciu aj intuíciu. I keď sú počas detstva a mladosti často priemerné, dobre sa rozvíjajú v strednom veku a neskôr v živote mávajú šťastie a úspech.
Zemská Krysa1948, 2008Zemské Krysy bývajú dobrými a obratnými rečníkmi. Často bývajú tvorcami nálady v skupine, kde sa nachádzajú. V mladosti zvyknú čeliť ťažkostiam, ale to ich učiní obratnejšími a neskôr sa naučia ako im odolať. Môžu byť trochu majetní.
Kovová Krysa1960, 2020Kovové Krysy bývajú spoľahlivé a žijú stabilným životom. Mávajú zvláštnu schopnosť premeniť mnohé nešťastné okolnosti na šťastie.
Vodná Krysa1972, 2032Vodné Krysy sa v prvých rokoch života často potýkajú s ťažkosťami. V zrelšom veku sa im však darí. Bývajú úspešní a často zakladajú šťastnú rodinu. Avšak príbuzní a blízki ich počas života zvyknú znevažovať.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej© DAO-INSTITUT

KALKULÁTOR NA VÝPOČET VLÁDNUCICH ZVIERAT A ŽIVLOV V OKAMIHU NÁŠHO NARODENIA

Vládnuce zviera z roku vášho narodenia zistíte aj zadaním svojich údajov do kalkulátora. Zistíte ho z posledného stĺpca (Rok):

Iba na základe charakteristiky vládnúceho zvieraťa z roka narodenia nemožno vyvodiť osobnosť a životné smerovanie človeka. Je to preto, lebo podľa čínskej astrológie je náš charakter a životná Cesta ovplyvnená nielen vládcom roka, ale aj mesiaca, hodiny a dňa, v ktorom sme sa narodili (4 piliere osudu - BaZi).