Čínsky horoskop 2016 – rok ohnivej opice-čínsky nový rok

Čínsky horoskop 2016 – rok ohnivej opice. Výnimočné šťastie sa opakuje raz za 60 rokov!

dao=cesta

čínsky horoskop na rok 2016 - rok ohnivej opiceČínsky horoskop a lunárny rok

Každý lunárny rok sa ujíma vlády jedno zo zvierat podľa 12-ročného cyklu čínskeho zverokruhu. Opica je deviata z 12 zvierat. Jej vláda sa teda opakuje každých 12 rokov: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016, 2028, 2040, 2052…

Každému zvieraťu je naviac priradený jeden z 5 prvkov. Kombináciou 12 zvierat a 5 prvkov získavame 60 znamení čínskeho zverokruhu (12×5=60). Vláda určitého zvieraťa v spojení s daným prvkom sa opakuje iba raz za 60 rokov.

Takže máme „päť druhov opíc“:

Typ opiceRoky vládyCharakteristika opice
Drevená opica1944, 2004, 2064múdrosť, vhľad, súcit, pomoc ostatným, ale aj silné sebavedomie a tvrdohlavosť
Ohnivá opica1956, 2016, 2076inteligencia, prenikavosť, ambicióznosť, dobrodružnosť, ale aj nespokojnosť a podráždenosť
Zemská opica1908, 1968, 2028múdrosť, vhľad, úprimnosť, optimizmus a nebojácnosť
Kovová opica1920, 1980, 2040bystrosť, obratnosť, prešibanosť, sebavedomosť, ale aj podráždenosť a tvrdohlavosť
Vodná opica1932, 1992, 2052inteligencia, obratnosť, bystrosť, radosť z toho byť v centre pozornosti, ale aj povýšeneckosť

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Čínsky horoskop a ohnivá opica

čínsky horoskop 2016 - rok ohnivej opiceOhnivá opica je bystrá, všímavá, schopná a učenlivá. S ľahkosťou a nadhľadom tak zvláda aj náročné situácie. Vďaka dokonalému pozorovaciemu talentu dokáže pohotovo reagovať a činiť správne rozhodnutia. Jej pružné myslenie ju zvýhodňuje pri riešení ťažkých úloh.

Ohnivá opica je zvedavá a chce všetko prebádať a vyskúšať. Jej svet je plný energie, aktivity a zmien.

Ohnivá opica je vtipná a charizmatická. Tiež excentrická, prešibaná a optimistická. Rada priťahuje pozornosť iných, vystavuje na obdiv svoje zručnosti a danosti. Je tiež pozorný a duchaplný poslucháčvyhľadávaný spoločník.

Ohnivá opica ľahko nadväzuje známosti a partnerstvá. Vo vzťahu sa však môže začať nudiť a stáva sa promiskuitná. Ak však nájde vhodného partnera, ktorý ju dokáže stimulovať, rýchlo sa mu zaviaže a usadí sa. Najlepšie si rozumie s byvolom a králikom, najmenej s tigrom a prasaťom.

Ohnivá opica je spontánna, nepredvídateľná a živelná. Je majstrom žartov a rada si zahráva. Môže tak zraniť city iných. Pokiaľ nie je uspokojená jej zvedavá a dobrodružná povaha, býva nervózna a podráždená. Jej negatívom je nepokojná, neskrotná povaha a nižšia sebakontrola.

Ohnivá opica máva zväčša dobré zdravie vďaka aktívnemu životnému štýlu a radosti zo života. Veľa času trávi vonku, má rada dobrodružstvo a rada cestuje. Ak však aktivitu nevyváži dostatočným odpočinkom, je náchylnejšia na prepracovanie a choroby nervového a obehového systému. Rada sa vystavuje nebezpečenstvu a „priťahuje“ nehody.

Ohnivá opica dokáže tvrdo pracovať a prispôsobiť sa aj náročnejšiemu tempu a pracovnému prostrediu. Záľubu nachádza vo vedeckej, tvorivej, umeleckej činnosti a v obchodovaní.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Rok ohnivej opice 2016 – mimoriadne šťastie sa opakuje iba raz za 60 rokov!

čínsky horoskop na rok 2016 - rok ohnivej opiceVláda ohnivej opice začína podľa čínskeho lunárneho kalendára 08.02.2016 a končí 27.01.2017.

Rok ohnivej opice sa opäť zopakuje za 60 rokov.

Rok ohnivej opice sa vo všeobecnosti považuje za mimoriadne šťastný a plný mimoriadne pozitívnych zmien.

Vynaliezavosť, hravosť a dôvtip opice sú jednoducho obdivuhodné. Rok pod jej vládou nám prináša veľa pozitív. Môžeme očakávať celkové zlepšenie životných podmienok, nové príležitosti a úspechy každého druhu, rôzne zmeny, pokrok v mnohých oblastiach a nové nekonvenčné nápady. Jej rok je naklonený finančným záležitostiamrozvoju podnikania.

Ohnivá opica vie byť aj nevypočítateľná a nebezpečná. V jej roku nám vo zvýšenej miere hrozia rôzne nástrahy, riziká, náhle zmeny počasia a prírodné katastrofy.

No nesmieme zabúdať, že ide o rozumné zviera. Nabáda nás zvažovať možné riziká a nepúšťať sa bezhlavo do neuvážených rozhodnutí. Ohnivá opica nepraje tým, ktorí konajú bezhlavo. Podporí bystrých a premýšľavých.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Úspech v roku ohnivej opice 2016

čínsky horoskop 2016 - rok ohnivej opiceRok ohnivej opice je rokom šancí a úspechov. Bystrá a obratná opica sa nikdy nevzdáva a hľadá všetky dostupné riešenia a možnosti. Nad svoje omyly a nezdary sa dokáže s ľahkosťou a vtipom povzniesť, no pri ďalšej príležitosti je už obratnejšia. Je naklonená vynaliezavým a nekonvenčným riešeniam. Praje múdrosti a vynachádzavosti, kým hazard je už vopred odsúdený k neúspechu. Úspech žičí najmä tým, ktorí sú činorodí a kreatívni.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Činorodosť v roku ohnivej opice 2016

čínsky horoskop na rok 2016 - rok ohnivej opiceOhnivá opica prináša neutíchajúcu činorodosť a aktivitu. Jej rok je jednoznačne o veľkých posunoch vpred. Takmer všetko, čo doteraz stagnovalo a nemohlo sa pohnúť z miesta, dostáva teraz svoju šancu. Za jej vlády sa objavuje množstvo nových nápadovnekonvenčných riešení.

Ohnivá opica je ostražitá, dôvtipná a nestráca prehľad o dianí okolo seba. Vyniká prirodzenou inteligenciou, vie sa zorientovať v každej situácii a primerane na ňu reagovať. Starostlivo pozoruje výroky a činy ostatných. Svoje postrehy si uchováva v pamäti, aby ich neskôr mohla využiť vo svoj prospech.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Zmeny v roku ohnivej opice 2016

čínsky horoskop 2016 - rok ohnivej opiceOhnivá opica prináša príležitosť pre zmenu. Má schopnosť prispôsobiť sa a pohotovo reagovať. Rok ohnivej opice je mimoriadne vhodný pre každú činnosť, ktorá pokladá základy budúcnosti.

Rok ohnivej opice je preto vhodný aj pre vaše najnáročnejšie zmeny: zmenu zamestnania, zmeny v podnikaní, kúpu domáceho miláčika, sťahovanie, kúpu nového bytu či stavbu domu, spoločné bývanie, vstup do manželstva, narodenie detí…

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Vzťahy v roku ohnivej opice 2016

čínsky horoskop rok 2016 ohnivej opice-partnerstvo-vzťahyOhnivá opica podporuje bohatý kultúrny a spoločenský život, je veľmi družnou, veselou a vyhľadávanou spoločníčkou. Dáva veľkú šancu stretnúť spriaznenú dušu tým, ktorí ju ešte nenašli, ale po nej túžia. Vzťahy, ktoré vzniknú v jej roku majú šancu prerásť do veľmi dlhých a pevných zväzkov. Rovnaké šance majú aj v jej roku uzavreté manželstvá.

Tým, ktorí už rodinu majú pomôže ohnivá opica uzdraviť a utužiť vzťahy. Vzťahy, v ktorých sa partneri navzájom tolerujú, vedia si ustupovať, nepodvádzajú a nemajú snahu o pretvárku, nájdu pevné rodinné zázemie, harmóniu a šťastie. Rok ohnivej opice je ako stvorený pre pokojný rodinný život.

Ohnivá opica je veľmi čestná a seriózna. Pre tých, ktorý si chcú užiť iba nezáväzný románik, nebude rok ohnivej opice šťastným. Netoleruje nečestné jednanie, chvíľkové a frivolné vzťahy, ale podporí vážne a legitímne partnerstvá. Na prvom mieste sú u nej vždy a za každých okolností rodinné záležitosti.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Financie v roku ohnivej opice 2016

čínsky horoskop 2016 - rok ohnivej opiceOhnivá opica je šetrná a vo finančných záležitostiach opatrná. Nemá rada zbytočné a neuvážné plytvanie peniazmi. Nemilosrdne budú potrestaní tí, ktorí so svojimi financiami zaobchádzajú nerozvážne a nezodpovedne. Preto by ste mali v roku ohnivej opice svoje výdaje viac prehodnocovať a zvažovať.

Neuvážené jednanie s peniazmi by sa vám mohlo obzvlášť vypomstiť! Pozor si dajte najmä na neisté a nevýhodné obchody, omyly pri transakciách s peniazmi, podvody a straty!

Tí, ktorí múdro a s rozvahou spravujú svoje financie, získajú stabilitu a zlepšenie finančnej situácie. Ohnivá opica neprehliadne ani tých, ktorý pomôžu iným v núdzi. V roku 2016 vám dá viacero príležitostí zarobiť a ušetriť značné množstvo peňazí.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Kariéra a podnikanie v roku ohnivej opice 2016

čínsky horoskop na rok 2016 - rok ohnivej opicePre vašu kariéru a pracovné úspechy môže byť rok ohnivej opice rozhodujúci. Nech už pracujete alebo podnikáte v akejkoľvek oblasti, rok ohnivej opice vám prinesie nový vietor do plachiet – ľahšie nájdete nové príležitosti aj kontakty.

Rok 2016 je pre podnikateľov veľmi priaznivý. Môžete sa pustit do nových projektov a podnikateľských nápadov. Ak ste dlho čakali na uskutočnenie svojich plánov a snov v podnikaní, no nikdy ste nenašli dosť odvahy, učiňte tak teraz! Rok ohnivej opice vám ich pomôže úspešne zrealizovať.

Ak sa zaoberáte vedeckou, tvorivou alebo umeleckou činnosťou, je pre vás rok ohnivej opice mimoriadne šťastný. Darí sa aj výrobcom, remeselníkom, učiteľom, sociálnym pracovníkom a výskumníkom.

Naopak vás varuje, že rok ohnivej opice bude značne riskantný a nevýhodný pre zapojenie sa do obchodov s neistým výsledkom. Preto sa nerozhodujte príliš rýchlo, najskôr zvážte všetky pre a proti. Zachovajte chladnú hlavu, buďte múdri, opatrní a pozorní. Ak chcete profitovať, tvrdo pracujte.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Nástrahy v roku ohnivej opice 2016

čínsky horoskop 2016 - rok ohnivej opiceVláda ohnivej opice môže byť aj nevypočítateľná a nebezpečná. V jej roku nám vo zvýšenej miere hrozia rôzne nástrahy, riziká, náhle zmeny počasia a prírodné katastrofy. Je dobré sa na tieto javy pripraviť, zachovať si chladnú hlavu a neprepadať panike.

V roku ohnivej opice by ste mali byť opatrní a vážiť svoje slová. Ak niečo vyhlásite alebo niekomu niečo sľúbite, mali by ste sa toho držať. Pozor si dajte aj na všetky nelichotivé a kritické slová vyrieknuté na adresu iných. Inak môžete očakávať nepríjemné následky.

Ohnivá opica vie múdro a rozvážne radiť. Nerozvážne činy vám v roku ohnivej opice môžu priniesť obzvlášť neblahý výsledok. Mali by ste si starostlivo premyslieť a zvážiť riziká, kým sa bezhlavo pustíte do neuvážených rozhodnutí. Opica nepomôže tým, ktorí konajú bezhlavo a nedbajú na argumenty a rady. Rok ohnivej opice bude podporovat rozvážnych, premýšľavých a opatrných.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej© DAO-INSTITUT